+36 20 334 9025 1126 Budapest, Böszörményi út 8. Csengő: 100

 

 A fogmegtartó, fogmegőrző kezeléseknek a célja, hogy a fog anatómiai formájának, és a rágófunkciónak a visszaállítása, megőrzése.is blue dental light harmful

Szűkebb értelembe véve ide tartoznak:

  • esztétikus tömések
  • gyökérkezelések
  • betéteket (inlay/onlay)
  • fogszuvasodás megelőző eljárások

Magyarországon a fogszuvasodás, a fogágybetegség mellett népbetegségnek számít, mely megelőzhető lenne megfelelő táplálkozással, helyes szájápolással, rendszeres fogászati ellenőrzésekkel és prevenciós eljárások alkalmazásával.

A fog szuvasodását megelőzendő eljárás a barázdazárás, mely során az őrlőfogak rágófelületén található nehezen tisztítható barázdákat speciális anyaggal lezárjuk, így elérhetetlenné válnak a baktériumok számára, elkerülve a fog szuvasodását. ezt az eljárást elsősorban gyermekkorban célszerű elvégezni!  

Ha már megtörtént a baj!

A szuvas fogat minél hamarabb be kell tömni, hogy a szuvasodást okozó baktériumok, ne okozhassanak még nagyobb kárt és fájdalmat.

Korai szakaszban a szuvas fogak ellátása- a mai kor követelményeinek megfelelően – modern fogszínű (esztétikus) tömésekkel történnek. Gyakran előfordul, hogy a szuvasodás mértéke olyan fokú, hogy a fogszövet mélyebb részeit is érint, ott már gyökérkezelésre lesz szükség.

Fontos, hogy az elkészített gyökértömés, kompozit tömés hosszútávon szolgáljon. A nem megfelelő tömés másodlagos szuvasodáshoz vezethet, a nem záródó gyökértömés pedig gyökércsúcs gyulladáshoz. Ez az az elváltozás, amely jellemzően fogászati gócbetegség okozhat!

Mindezek hogyan előzhetőek meg?

Nem mindegy, milyen technikát alkalmazunk, hogy milyen anyagot használunk és nem mindegy, készítünk-e fogászati röntgent - panoráma röntgent - már a tervezéskor, a fog megmentése érdekében. A hosszútávú sikert csak megfelelő kezelési módszerrel és megfelelő anyagokkal érhetjük el.

 

 

Időpont egyeztetés Fogmegtartó kezelésre



Kérjük, adja meg elérhetőségét és rövidesen felvesszük Önnel a kapcsolatot!

Vezetéknév és keresztnév:
E-mail:
Telefonszám:
Üzenet:
*

Legfrissebb blog bejegyzésünk

Minden esetben meg kell menteni egy fogat?

Minden esetben meg kell menteni egy fogat?

2023. November 29.

Nagyanyáink idejében a fogászat nem tartott sem technikailag, sem a fogászati anyagok változatosságában, hogy ez a kérdés felvetődhetett volna. Nem volt kérdés, mi lett a fájó fog sorsa…